Nová Rabyně

Okolí

Zajímavosti Výlety parníkem.
Hrady, zámky a tvrze
čtvrtek, 28. říjen 2021. Svátek slaví Kryšpín, zítra Silvie

Hrady, zámky a tvrze a cestování po krajích českých.


Nově vložená místa

Zvonička

  • Olomoucký kraj
  • Dolany

Zvonička pochází z roku 1887. Horní část zvoničky dřevěná. Osvětlena třemi malými obdélníkovými okénky. Čtvercová nadstavba je kryta širokou stříškou s čtvercovou lucernou. Uprostřed lucerny umístěn zvonek. Nad ním široká stříška. Ve vrcholu zvoničky kříž.
kaple sv. Floriana
kaple sv. Floriana
Jihočeský kraj
Muzeum řemesel Konicka
Muzeum řemesel Konicka
Olomoucký kraj
kaple Panny Marie
kaple Panny Marie
Karlovarský kraj
kaple sv. Anny
kaple sv. Anny
Olomoucký kraj

Nová videa

 SVATOJOSEFSKÝ PRAMEN - Minerální voda typu Poděbradka /Kersko

Minerální svatojosefský pramen byl získán poprvé v roce 1934 hlubinným vrtem do 59 m a poté co léty ztrácel svoji vydatnost, byl proveden v roce 1985 druhý vrt do hloubky 80 m. Jedná se o přírodní minerálku s lehkou radioaktivitou. Pramen vysvěcen v roce 2012.

Nově jsme napsali

Výlet za triobity do starého lomu Požáry v Praze - Řeporyjích

Nevíte kam se vrtnout v sobotní nebo nedělní odpoledne? Prozkoumejte národní přírodní památku Požáry, která má ze stratigrafického hlediska světový význam. Vstup do areálu je volný.

Pláže na ostrově CRES, které jsou dostupné autem nebo pěšky

Na Chorvatském ostrově CRES je bezpočet nádherných pláží. Některé jsou dostupné autem, některé jen lodí. Navštívili jsme ty které jsou dostupné autem z pevniny a zjistili jejich přednosti a nedostatky. Jako výchozí bod bylo pro nás město Cres.

Co se dělo v Irsku v době Vikingů od 9. až do 12. stol.

Současná irská literatura nabízí spoustu zajímavých úlomků z historie země v době Vikingů, tedy v 9. až 12. stol. Informace jsou ale často velmi nesourodé. Následující článek se proto pokouší dát dohromady souvislý příběh o událostech v Irsku z této doby.

Pohádkovému Jičínu předcházela jedna z největších katastrof 17. století

Kdo by neznal hlavní město pohádek, Jičín! Město nacházející se v ráji, tedy v tom Českém ráji. Žil zde loupežník Rumcajs se svou rodinou. Tyto pohádkové postavičky milovaly celé generace nejen dětí a v městě Jičíně na ně narazíte téměř na každém kroku.

Nově vložené obrázky

Památky podle krajů, okresů a měst / obcí

Finanční dary a podpora serveru v (BTC). Děkujeme za příspěvky na rozvoj.
BTC sponzoring

Spolupracující, partneři serveru

Hledáte příjemné ubytování nebo chaty a chalupy blízko hradů a zámků? Prostřednictvím portálu MegaUbytko.cz si můžete rezervovat ubytování v Česku nebo ubytování na Slovensku. Širokou nabídku ubytování a množství tipů na výlety najdete také na stránkách ubytování Šumava a ubytování Jeseníky. Pokud chcete mít soukromí doporučujeme ze seznamu vybírat chaty a chalupy v klidném prostředí.
© 2021 FTonline s.r.o.
Hledáte kemp, penzion nebo hotel?